EN
Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIC
Jesteś tutaj:  Strona główna  >  Sport, rekreacja i turystyka > Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIC

x

Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIC

Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIC

Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIC Warka powstał w kwietniu 2006r. Obecnie zrzesza 50 zawodników. Jego pomysłodawcą i jednym z pierwszych trenerów był Pan Wojciech Kalbarczyk, ratownik prowadzący szkółki pływackie. Członkami Założycielami Klubu byli rodzice dzieci, które ukończyły naukę pływania w szkółkach pływackich i pragnęły dalej doskonalić pływanie, już nie rekreacyjnie ale sportowo. Powołano pierwszy Zarząd, którego Prezesem został, pełniący tę funkcję do dnia dzisiejszego Pan Piotr Witan. Klub swoim zasięgiem obejmuje głównie miasto i gminę Warka, ale trenowali u nas również zawodnicy z Grójca i Garwolina. Naszą mocną stroną jest kadra trenerska. Pracują dla nas trenerzy pływania, którzy również byli kiedyś zawodnikami i osiągali bardzo dobre wyniki sportowe. Pierwszym trenerem, oprócz wspomnianego wcześniej Pana Kalbarczyka, był Pan Marcin Banach. Współpracował z nami również Pan Łukasz Szymaniak. Kolejni trenerzy to już wychowankowie Klubu – Grzegorz Gabler oraz pracujący obecnie z najmłodszą ekipą zawodniczą – Daniel Witan. Starszymi zawodnikami opiekuje się trener Karol Śmietanka.

Obecnie dzięki współpracy z Dyrektorem CeSiR Warka Panem Marianem Górskim trenujemy pięć razy w tygodniu, co pozwala na ciągłe doskonalenie umiejętności zawodniczych i osiąganie coraz lepszych wyników. Od wielu lat nasi zawodnicy startują w zawodach pływackich najwyższej rangi jak np. Grand Prix Puchar Polski, Mistrzostwa Polski, międzynarodowe zawody pływackie i mogą poszczycić się m.in. zdobyciem Pucharu Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego podczas zawodów w Piasecznie w 2011r. W roku 2014 r. Aneta Chmielewska wygrała w swojej grupie wiekowej Grand Prix Puchar Polski w Kozienicach. Trzecie miejsce zajęła wówczas Karolina Chojecka, a czwarte -Natalia Kościanek. W marcu 2014 r. Aneta Chmielewska została brązową medalistką Mistrzostw Polski 14-latków na dystansie 100 m stylem klasycznym, co zaowocowało powołaniem jej do Kadry Narodowej Juniorów. Podczas Grand Prix Pucharu Polski w roku 2015 w klasyfikacji generalnej zawodów Karolina Chojecka zajęła II miejsce, Natalia Kościanek – III miejsce, Aneta Chmielewska – V miejsce, a wśród zawodniczek z rocznika 2001 – Aleksandra Cieplak zajęła VI miejsce.

W marcu 2015 r. startująca w Mistrzostwach Polski 14-latków Aleksandra Cieplak dwukrotnie awansowała do finału A na 100 m i 200 m stylem motylkowym i w finale wywalczyła VIII miejsce na dystansie 100 m i VI miejsce na dystansie 200 m. W tym samym czasie, podczas Mistrzostw Polski 15-latków, jej starsze koleżanki Aneta Chmielewska, Natalia Kościanek i Karolina Chojecka wywalczyły dwukrotnie awans do finału A i sześciokrotnie do finału B.

W lipcu 2015 r. w Letnich Mistrzostwach Polski 14-latków Aleksandra Cieplak awansowała trzykrotnie do finału A na dystansach 50 m, 100 m, i 200 m stylem motylkowym i w czasie finałów zajęła V i dwukrotnie VI miejsce w Polsce. Tym samym zapewniła sobie powołanie do Kadry Narodowej Juniorów. Ostatnim naszym trofeum jest zdobyty przez dziewczyny z roczników 2000 i 2001 Puchar Prezesa Polskiego Związku Pływackiego za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej Grand Prix Warszawsko – Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego. W latach wcześniejszych nie mniejszymi osiągnięciami mógł się poszczycić obecny trener, a jednocześnie zawodnik AZS AWF Warszawa -Daniel Witan.

W zawodach Grand Prix Puchar Polski oraz Mistrzostwach Polski Piętnastolatków, Szesnastolatków oraz Siedemnasto- i Osiemnastolatków zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce zawodników.

Należy również zaakcentować, że rośnie nam nowe pokolenie doskonałych pływaków – dzieci z roczników 2004, 2005, 2006 i 2007. Mają oni już pierwsze osiągnięcia pływackie w zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka” organizowanych cyklicznie przez Polski Związek Pływacki.

Skip to content