EN
Klub Sportowy START PUŁASKI WARKA
Jesteś tutaj:  Strona główna  >  Sport, rekreacja i turystyka > Klub Sportowy START PUŁASKI WARKA

x

Klub Sportowy START PUŁASKI WARKA

Pierwsze wzmianki o pasjonatach biegania z Warki można datować na rok 1981. Start w Maratonie Warszawskim (II Bieg Pokoju) zaliczyli wówczas: Darek, Wiesław i Jurek.

Jednak dopiero w listopadzie 2007 roku grupa kolegów z inicjatywą założyła klub biegacza o obecnej nazwie KS Start Pułaski Warka. Inicjatorami powstania byli: Tomek, Grzesiek, Darek, Jurek i Wiesław Królik. Celem rejestracji klubu i dopełnienia formalności była chęć organizowania imprez sportowych. Pasjonaci sportu zrzeszeni w klubie są z różnych branż zawodowych, ale połączyła ich wspólna pasja —sport. Organizacja umożliwiła im wspólne działania.

Wareccy klubowicze startują w biegach na różnych dystansach w całej Polsce, a nawet za granicą, od biegów sprinterskich po maratony. Cześć z nich specjalizuje się w dyscyplinach lekkoatletycznych (biegach, skokach, rzutach). Uczestniczą w takich imprezach jak: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, ale także:

Maratony w Paryżu, Atenach, Berlinie, Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Zitau.

Głównym miejscem treningowym zawodników klubu jest nadpilicki las. Tam wymieniają się doświadczeniami, wspierają się wzajemnie i trenują. Dzięki treningom rozwijają swoje możliwości fizyczne, doskonalą się czerpiąc radość z uprawiania sportu. Chcą zarazić wszystkich swoją pasją. Pomagają w przygotowaniu do biegania, doradzają jak zmienić swój tryb życia i jak w rezultacie zostać biegaczem. Chcą żyć aktywnie. Wszystkich, którzy myślą podobnie zapraszają w każdą niedzielę o 9.00 do Leśniczówki w Warce, za Pilicą.

Klub rokrocznie (do 2021) organizuje imprezę biegową jaką jest Bieg Pułaskiego. Do tej pory odbyło się 16 edycji. Bieg przyciąga masy biegaczy z różnych stron, a sama nazwa – Bieg Pułaskiego jest rozpoznawalna w całej Polsce. W 2012 w Biegu Pułaskiego wystartowało 42 zawodników z Warki, a w 2021 bieg przyciągnął blisko 230 osób.

Ponadto klub organizuje inne imprezy biegowe popularyzujące aktywność fizyczną tj. Grand Prix Warki w biegach przełajowych Sprawdź swoją formę (4 biegi z cyklu), w których uczestniczy minimum 50 mieszkańców. Dodatkowo współpracują z Centrum sportu i Rekreacji w Warce poprzez organizację imprez tj. Polska Biega, Thriathlon, itp.

Zawodnicy KS Start Pułaski Warka z powodzeniem startują w zawodach rangi Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkoatletyce. Osiągane wyniki przekładają się bezpośrednio na możliwości rozwoju infrastruktury sportowej w Warce poprzez budowę kompleksu lekkoatletycznego przy stadionie miejskim, który znajduje się w fazie projektowej.

Skip to content