EN
Centrum sportu i rekreacji
Jesteś tutaj:  Strona główna  >  Sport, rekreacja i turystyka > Centrum Sportu i Rekreacji w Warce

x

Centrum Sportu i Rekreacji w Warce

Centrum Sportu i Rekreacji, hala sportowa.

Za datę początku działalności instytucji możemy przyjąć rok 1970, kiedy to władze Warki powołały do życia kulturalno-oświatową instytucję o nazwie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, która mieściła się w budynku straży pożarnej. Mimo trudności lokalowych, w niewielkiej salce przy ulicy Farnej działały różnorodne kółka zainteresowań, m.in. teatralne, taneczne, muzyczne, orkiestra dęta oraz sekcje sportowe. Pogarszająca się sytuacja lokalowa MGOK-u być może ciągnęłaby się jeszcze przez szereg lat, gdyby nie grupa wareckich społeczników, których celem nadrzędnym było wprowadzenie w życie planu budowy nowoczesnej placówki kulturalnej dla mieszkańców miasta, gminy i okolic.

„Wielka budowa, wielkie przedsięwzięcie” – mówili mieszkańcy Warki. Wszystkie okoliczne zakłady pracy oraz cała społeczność miasta pomagały w budowie placówki, kupując cegiełki na budowę ośrodka. Ciężka, mozolna praca wszystkich zaangażowanych osób i marzenie „o tym miejscu” ziściło się 29 maja 1993 roku, kiedy nastąpiło uroczyste otwarcie Ośrodka Kultury, Sportu i Wypoczynku w Warce. W budowę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zaangażowanych było wielu ludzi. Na rzecz powstania ośrodka zakładane były Komitety Społeczne. Szybko również wyłonił się główny człon Komitetu Społecznego, który bardzo aktywnie działał na rzecz budowy nowego obiektu, byli to m.in. Sławomir Susik, Zdzisław Lejman, Tadeusz Kulawik, Andrzej Sobolewski, Marek Gajewski (jeden z dyrektorów instytucji), Ryszard Piotrowski, Bogusław Ciak. Po wielu latach funkcjonowania pod szyldem Ośrodek Kultury Sportu i Wypoczynku, w styczniu 2007 roku instytucja zmieniła nazwę na Centrum Sportu i Rekreacji. Dziś CeSiR zrzesza ludzi stawiających na aktywny wypoczynek, promujących sport i rekreację wśród wszystkich grup wiekowych. Jest głównym miejscem dla organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych i widowiskowo-sportowych.

Centrum Sportu i Rekreacji stanowi kompletną bazę szkoleniową dla klubów sportowych, organizacji, stowarzyszeń. Instytucja wyposażona jest w takie obiekty jak:

  • pełnowymiarowa hala sportowa z boiskami do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa ziemnego,
  • kryta pływalnia „Olimpic”, w skład której wchodzi basen pływacki 25 metrowy, niecka rekreacyjna ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi oraz sauną,
  • siłownia,
  • kompleks lekkoatletyczny przy stadionie miejskim w Warce otwarty 10 września 2016 r.  W jego skład wchodzą: 2 boiska piłkarskie, 2 bieżnie, skocznie, rzutnia. Sportowcy mają do dyspozycji szatnie i zaplecze sanitarne. Dla kibiców przygotowano trybuny i miejsca parkingowe. Projekt powstał w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dopełnieniem dla kompleksowej oferty CeSiR jest baza noclegowa mieszcząca się na terenie instytucji.

Skip to content