EN
Browar w Warce
Jesteś tutaj:  Strona główna  >  Przemysł > Browar WARKA

x

Browar WARKA

W 1971 r. Ministerstwo Przemysłu Spożywczego podjęło decyzję o budowie browaru w Warce. W 1973 r., w północno — zachodniej części miasta, ruszyła budowa zakładu, który miał nawiązać do chlubnych tradycji wareckich piwowarów. Już w 1975 r. rozpoczęła się produkcja piwa. Do maja 1976 r. browar w Warce wchodził w skład Zakładów Piwowarskich w Warszawie. 1 czerwca 1976 r. utworzono Zakłady Piwowarskie w Warce.

W listopadzie 1994 r. Zakłady Piwowarskie w Warce zostały sprywatyzowane, a w kilka miesięcy później przedsiębiorstwo przyjęło nazwę Browary „Warka” Sp. z o.o. Od tej chwili firma zaczęła się dynamicznie rozwijać. Nowe inwestycje pozwoliły podnieść jakość produkcji. W parze z tym szła działalność promocyjna, która miała na celu stworzyć nowy wizerunek wareckiego przedsiębiorstwa. Ciężka praca nie poszła na marne. W listopadzie 1997 r. Kapituła Polskiego Klubu Biznesu przyznała spółce Browary Warka tytuł Firmy Roku. W 1998 r. Browary Warka sprzedały po raz pierwszy ponad milion hektolitrów piwa! W 1999 r. wareckie przedsiębiorstwo weszło w skład Grupy Żywiec SA., która należy do holenderskiego koncernu Heineken.

Browar w Warce jest dziś jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie. Rozsławia nadpilickie miasto – tak jak przed wiekami piwowarzy, którzy wyrabiali wyborne piwo w zaciszu swoich domowych warsztatów.

Skip to content